Zdrowe odżywianie piłkarza

Chłopcy z trzech roczników Pogoni Szczecin oraz jej Akademii: 2000, 2001 oraz 2002 mieli okazję dowiedzieć się dlaczego dieta ma tak istotny wpływ na ich funkcjonowanie.

Na spotkaniu z dietetykiem poradni dietetycznej Dietomedical w Szczecinie młodzi sportowcy zapoznali się z podstawami odżywiania w okresie okołotreningowym oraz pozatreningowym, dowiedzieli się dlaczego odpowiednie nawodnienie jest podstawą wszystkich procesów zachodzących w organizmie.

To już kolejna akcja z udziałem dietetyka poradni dietetycznej Dietomedical – Katarzyny Piotrowskiej w Pogoni Szczecin. Kilka tygodni temu chłopcy z Akademii otrzymali ulotki z potrzebami żywieniowymi młodych piłkarzy. W materiale dowiedzieli się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem, które chroni mięśnie przed rozpadem oraz wpływa korzystnie na koncentrację. Dostali wiadomości o tym, jakie produkty są dla nich korzystne, a jakich powinni unikać. Na sukces sportowca składają się przede wszystkim trzy czynniki – regeneracja (10%), trening (40%) oraz zdrowe odżywianie (50%). Chłopcy mają informacje, jakie posiłki są istotne przed oraz po wysiłku, aby ich rozwój w Pogoni przebiegał jak najlepiej.
596_330_katarzynapiotrowska_szkolenie_zywienie_kuba__Copy_.JPG_crop_b886_e36bcb