Ksylitol w diecie – wartościowy dodatek

Ksylitol (92%) + karob (5%) + inulina = cudowny wynalazek!
 
Ksylitol, czyli cukier brzozowy – całkowicie naturalna substancja wyglądająca i smakująca jak cukier, ale wchłania się i metabolizuje odmiennie. Jeśli uprawiasz sport, warto dodać go do koktajlu przed treningiem – ksylitol nie angażuje istotnie odpowiedzi insulinowej, ani glukozowej, więc poziom energii w czasie treningu będzie stały. Cukier ten poza faktem, że zawiera o około 50% mniej kalorii, to ponadto jest dla Ciebie, jeśli dbasz o mocne kości i zdrowe zęby – wspomaga wchłanianie wapnia z przewodu pokarmowego i działa ochronnie na śluzówkę jelit.
 
Karob – powstaje z nasion strączków drzewa karbowego, zawiera fosfor i wapń, więc także wpływa na mineralizację kości. Pomocny w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza, która często dotyka kobiety oraz osoby intensywnie trenujące. W przypadku alergii na kakao można go także śmiało używać do wypieków.
 
Inulina to prebiotyk wspomagający rozwój korzystnej mikroflory jelit, przez co wspomaga również układ odpornościowy (szczególnie istotne w sezonie chorobowym..) oraz wspomaga procesy metaboliczne regulując wypróżnianie. Korzystnie wpływa na gospodarkę węglowodanową zmniejszając stężenie glukozy we krwi.
 
Niby cukierki, a tyle pożytku 🙂

IMG_5166