O mnie

Katarzyna Piotrowskadietetyk medyczny i sportowy

FILOZOFIAkatarzyna piotrowska

Wierzę, że „właściwe odżywianie będzie medycyną jutra” i wiem, że zdrowie nie zależy od przyjmowanych leków – od tego raczej zależą przyszłe choroby, bo każdy człowiek powinien mieć świadomość, że właściwa dieta nie polega na liczeniu kalorii, zaś na spożywaniu tego co wzmacnia i usprawnia jego organizm pozwalając cieszyć się pełnią życia.

PRACA

Zdobyte doświadczenie m.in. w oddziałach gdańskich i szczecińskich szpitali oraz poradniach nauczyło mnie, że tylko indywidualne podejście do podopiecznych, zrozumienie ich potrzeb oraz współpraca pozwala odnieść sukces w 100%.

Obecnie będąc dietetykiem drużyny w klubie piłki nożnej Pogoń Szczecin S.A., klubie piłki siatkowej Chemik Police S.A. oraz Klubie Sportowym Arkonia Szczecin, współpracuję ze sportowcami w zakresie żywienia i suplementacji. Na co dzień jako dietetyk w zespole Centrum Medycznego Dom Lekarski zajmuję się dietoterapią pacjentów, w tym ze schorzeniami dietozależnymi. Ponadto pełnię funkcję Członka Zarządu Polskiego Towarzystwa Dietetyki (Oddział Szczecin).

Jako trener personalny, instruktor siłowni oraz instruktor Gymstick Nordic Walking zajmuję się planami treningowymi otaczając swoich podopiecznych kompleksową opieką.

WYKSZTAŁCENIE

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku oraz studiów podyplomowych w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie o specjalności: Poradnictwo dietetyczne – postępy w żywieniu człowieka, a także ekspertem w dziedzinie dietetycznej profilaktyki chorób cywilizacyjnych oraz immunodiagnostyki nietolerancji pokarmowych.                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Bezustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych, w tym m.in.:

 • Żywienie i suplementacja w sporcie
 • Żywienie w sportach siłowych
 • Alergia pokarmowa i probiotyki w sporcie
 • Dietetyka i suplementacja (patronat IFAA)
 • Immunodiagnostyka nietolerancji pokarmowej
 • Interpretacja nietolerancji pokarmowej i praktyczne zastosowanie diety eliminacyjnej
 • XI Pomorskie Warsztaty Alergologiczne „Alergologia w praktyce”
 • Wizyta studyjna z dr Xu Sean Yan z Institute of Sport, Exercise & Active Living Victoria University oraz dr Pedro Gonzalez – Muniesa z Food Science and Physiology and Toxycology Department, University of Navarra
 • Wizyta studyjna z dr Hyun Wook Baik z Department of Internal Medicine, Division of Gastroenterology & Clinical Nutrition DMC Bundang Jesaeng Hospital, Republic of Korea
 • Od Personal Trainer do Personal Coach
 • PFS Gym Instruktor
 • PFS Personal Trainer
 • Trening medyczny
 • Konferencje naukowo – szkoleniowe: „Żywienie i pielęgnacja noworodka jako problem interdyscyplinarny”, „Dietetyka gerontologiczna – wyzwania i szanse” i inne.

PO PRACY

A po pracy aktywnie zajmuję się szerzeniem edukacji żywieniowej m. in. współpracując z organizacjami pożytku publicznego, organizując wykłady i spotkania dotyczące prawidłowego żywienia. W 2014 roku będąc delegatem na Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Towarzystwa Dietetyki, miałam przyjemność brać udział w tworzeniu Kodeksu Etyki Dietetyka, który obecnie jest znany licencjonowanym dietetykom w Polsce. Aktualnie – w ramach działalności Polskiego Towarzystwa Dietetyki – współuczestniczę w działaniach mających na celu doprowadzenie do regulacji zawodu dietetyka. W wolnych chwilach wspieram działalność organizacji Slow Food Convivium Szczecin oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, których jestem członkiem.